logo-tn1

Blog

NAMYSŁOWIANIN ZDOBYWA 5-TYSIĘCZNIKI!!!

Namysłowianin Adam Lupa w dniu 30.08.2017 zdobył Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu na granicy Gruzji z Rosją o wysokości 5033,8 m n.p.m.
Kazbek najpiękniejsza góra na Kaukazie, położona jest we wschodniej części Kaukazu Centralnego w Oseti Południowej, niedaleko granicy z Degestanem. Dla Gruzinów Mkinwarcweri, to „Zamarznięty Szczyt”, lub „Lodowy Szczyt”, najokazalej prezentuje się z miejscowości Stepancminda (dawniej Kazbegi), miejsce wypadowe w górę.

Czytaj dalej

NAMYSŁOWIANIN W NAJWIĘKSZYM I NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWYM BIEGU ULTRA NA ŚWIECIE!

Punktualnie o 23.00 w sobotę 24.06.2017 w Cortina d’Ampezzo (Dolomity-Włochy). rozpoczął się fenomenalny wyścig XI The North Face Lavaredo Ultra Trail.( jeden z etapów Ultra-Trail World Tour). Na trasie liczącej 120 km/ 5800 m+ pobiegł reprezentant NTT Triada Namysłów: Wojciech Dębicki! Limit czasu 30h. Do zawodów dopuszczono niespełna 1700 zawodników w całego świata.

Czytaj dalej

SYLWESTROWE MORSOWANIE – NAMYSŁÓW!

Kolejne spotkanie, warunki idealne! Temp. powietrza -4° C stopnie , temp. wody +1° C. Bezchmurne niebo!

Wejście nastąpiło 31.12.2016, g.10.00 w Michalicach k/Namysłowa. Miejsce idealne do morsowania, z piaszczystym dnem oraz łagodnym wejściem do wody.

Jakie wrażenia?

Czytaj dalej

PŁYWACKI EVENT dla Wiktorka ze Smarchowic Wielkich

 

Już po raz kolejny w piątek 16.12.2016 o 21.00 odbył się Nocny Charytatywny Maraton Pływacki Masters Namysłów „Pływamy dla Wiktorka” .
Wystartowało prawie 60-ciu zawodników, którzy pływali na 6-ciu torach. Dobrowolna wpłata 40zł lub więcej upoważniała do startu. W pakiecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę techniczną.

Czytaj dalej

Morsowanie

Pierwsze łamanie lodu i wejście do wody!
Spotkanie zainicjowane przez Namysłowskie Towarzystwo Triatlonowe TRIADA było szczególnie dla debiutantów bardzo emocjonujące.
Sobota, samo południe, bezchmurne niebo, temperatura powietrza -1° C , temperatura wody +2° C

Ilość wydzielanych endorfin można porównać jedynie do sportów ekstremalnych, które przecież nie są obce obecnym dzisiaj morsom 🙂
Uczestnicy zapewniają, że spotkania będą cyklicznie powtarzane, mile widziane nowe osoby, również kobiety!

Czytaj dalej

Wyniki 13 Bieg Namysłowian 2016

 

Wyniki:
13 Bieg Namysłowian
Namysłów, 28-08-2016

Zawodnicy na mecie: 206, kobiety: 46, mężczyźni: 160

28 sierpnia (niedziela) odbył się 13. Bieg Namysłowian pod patronatem Nestle Schöller. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 13:00 z namysłowskiego rynku.
Na mecie sklasyfikowano 206 zawodników (46 kobiet, 160 mężczyzn).

Czytaj dalej

REPREZENTANT NAMYSŁOWA UKOŃCZYŁ NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCE ZAWODY TRIATHLONOWE NA ŚWIECIE!!!!

Myślisz więc, że jesteś z żelaza, bo udało Ci się ukończyć kiedyś jakiegoś Ajronmena czy InnegoMena?

Nie jesteś! Sprawdź się z HardąSuką, która udowodni Ci czym jest PRAWDZIWA STAL. HardaSuka to najtrudniejsze wyzwanie, jakie sobie możesz wyobrazić. 4.5 kilometra pływania w lodowatych wodach Zalewu Orawskiego, 225 kilometrów rowerem dookoła Tatr, a na koniec 55 kilometrowy ultra bieg przez całe Polskie Tatry. Całość to ponad 8 tysięcy metrów przewyższenia.

Myślisz, że dasz radę? Prześpij się i przemyśl to dobrze, bo kiedy będziesz płakać z zimna i bólu na ostrej tatrzańskiej grani nie będzie komu Cię przytulić i pocieszyć. Będziesz tylko Ty, Twoje cierpienie i Twój strach.

Czytaj dalej

Zaczynamy monitorowanie istniejących i przyszłych odcinków trasy rowerowej Kępno-Rychtal-Namysłów.

Trakt Napoleoński nazwa tej drogi odnosi się do przemarszu wojsk Napoleona właśnie tą ścieżką. Jest to nowo powstała droga (oddana do użycia w listopadzie 2010 r.) o nawierzchni bitumicznej z Kępna do Grębanina wraz ze ścieżką rowerową i pieszą.

Inwestycja zrealizowana została na obszarze gminy Baranów (3,34 km.) i Kępno (0,74 km.), które zawarły porozumienie o partnerstwie dla wspólnej realizacji projektu. Celem inwestycji było zwiększenie mobilności mieszkańców gminy Baranów, poprawa dostępności komunikacyjnej gminy, a zarazem całego regionu i województwa, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu pieszego, rowerowego oraz pojazdów, jak również rozwój społeczno – gospodarczy gmin. Czytaj dalej

Sportowe rozpoczęcie sezonu w klimacie wiosennym :)

„Wiosenna Mila” w Namysłowie

Już tradycyjnie w Parku Miejskim przy ul. Piłsudskiego w Namysłowie na trasie PZU Zdrowie odbył się przełajowy bieg rodzinny na dystansie ok. 1 600 m – „Wiosenna Mila”, poprzedzony wspólną rozgrzewką na Trasie PZU Zdrowie .

 

Czytaj dalej

Reprezentacja Namysłowa na 33. Vienna City Marathon

 

W Vienna City Marathon, który odbywał się 10 kwietnia 2016 r., udział wzięło 42 000 biegaczy wywodzących się ze 130 narodowości. Trasa została tak przygotowana, aby podczas biegu wszyscy mogli cieszyć się widokiem najpiękniejszych zabytków Wiednia. Niezbędnej motywacji dostarczyło ponad milion kibiców ustawionych wzdłuż trasy biegu.

Biegacze, oprócz klasycznego dystansu maratońskiego, mierzyli się w półmaratonie oraz zespołowym biegu sztafetowym dla drużyn czteroosobowych. Dzień wcześniej odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży.

Czytaj dalej