logo-tn1

Namysłowianin w morderczym biegu Granią Tatr!!!

 

W sobotę o godz. 4 rano 329 zawodników wystartowało z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej, aby zmierzyć się z granią Tatr. Morderczy bieg ultramaratoński, którego dystans wynosił 71 km, a suma przewyższeń 5000 m, wygrał Bartosz Gorczyca z Buff Team Polska w czasie 9:16:05, a doskonałe setne miejsce zajął zawodnik Namysłowskiego Towarzystwa Triathlonowego TRIADA Wojciech Dębicki z czasem 14:38:04.


Bieg rozgrywany co dwa lata bieg prowadzi przez Polanę Chochołowską na Grzesia, dalej granią Tatr Zachodnich na Wołowiec i do Starorobociańskiego Wierchu. Stamtąd zawodnicy zbiegali do schroniska na hali Ornak. Tam też znajdował się pierwszy punkt odżywczy oraz punkt limitu czasu (na przebycie tego dystansu ultramaratończycy mieli 6 godzin 30 minut; kto nie zmieścił się w limicie, musiał zejść z trasy).
Dalej trasa Flexistav Biegu Granią Tatr wiodła przez Czerwone Wierchy na Kasprowy Wierch. Obok schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej usytuowano drugi punkt odżywczy (limit czasu: 10 godzin od startu). Najtrudniejszy odcinek prowadził przez Dolinę Pańszczycy i Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów i Doliny Roztoki. Końcówka to powrót reglami do Zakopanego. Tym razem metę usytuowano przy stadionie COS. Ostatni odcinek od Kuźnic prowadził asfaltem.
Limit czasowy całego biegu wynosił 17 godzin. Zawodnicy, którzy nie pojawili się na mecie do godz. 21, musieli zrezygnować z dalszego biegu.
Watro wspominieć, że Wojtek nie jest typowym ultramaratończykiem, specjalizuje się w triatholnie gdzie również odnosi duże sukcesy.
Już w niedzielę 23.08.2015 w miejscowości Borówno pod Bydgoszczą zmierzy się z dystansem pełnego Ironmena (3,8km pływanie – 180km rower – 42,2 km bieg). To wyzwanie podejmą również inni zawodnicy NTT TRIADA: Adam Lupa, Marcin Żołnowski oraz Maciej Lesisz.

Wielki szacunek Panowie!