logo-tn1

Wyniki 13 Bieg Namysłowian 2016

 

Wyniki:
13 Bieg Namysłowian
Namysłów, 28-08-2016

Zawodnicy na mecie: 206, kobiety: 46, mężczyźni: 160

28 sierpnia (niedziela) odbył się 13. Bieg Namysłowian pod patronatem Nestle Schöller. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 13:00 z namysłowskiego rynku.
Na mecie sklasyfikowano 206 zawodników (46 kobiet, 160 mężczyzn).

Wyniki:

do pobrania w pliku pdf

link: www.czasomierzyk.pl/wyniki2016/d104

Pogoda okazała się wymagającą, jak uprzedzali organizatorzy nie wskazane było w takich warunkach walczyć o rekordy życiowe. Jednak pomimo temperatury około 30 stopni trasa biegu została odpowiednio zabezpieczona.

Były kurtyny wodne (często pomagali ludzie z przydrożnych domostw) oraz dwa punkty z wodą (4 i 6 km). Karetka pogotowia i ratownicy medyczni monitorowali na bieżąco wydarzenie.
W pakiecie startowym zamiast tradycyjnych koszulek pojawiły się chusty buffy.

Medale symbolizowały Namysłów. Jak co roku znalazł się na nim kawałek historii miasta. Tym razem był to Namysłowski Rycerz, który od 20 lat strzeże głównej bramy miasta.

Jednocześnie Namysłowski Klub Biegacza „Start” przeprowadził zbiórka pieniężna przeznaczona na pomoc dla syna kolegi klubowego, który będąc zdrowym, wysportowanym chłopakiem doznał pęknięcia naczyniaka w głowie. 

apel o pomoc 1

W jednej chwili jego życie diametralnie się zmieniło, dzisiaj musi mozolnie walczyć o powrót do zdrowia. Jeszcze w ubiegłym roku Marcin pomagał w organizacji 12 Biegu Namysłowian
Jak już wiemy zostało zebrane 3,333,27 zł. To wspaniały gest z strony wszystkich darczyńców.

Galeria:

fot. Roman Szołdra